Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes –   https://revistasucces.com/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

Comunicate Business – https://comunicatebusiness.ro/

 

Un actual și un fost ciclist de la Dinamo-BikeXpert-Superbet au dus România la Olimpiada de la Tokio!

10 sept. Un actual și un fost ciclist de la Dinamo-BikeXpert-Superbet au dus România la Olimpiada de la Tokio!

Naționala de Mountain Bike s-a calificat la Jocurile Olimpice de vară din 2020! 

Toți sportivii visează la Jocurile Olimpice, iar pentru naționala de Mountain Bike a României visul a devenit realitate. 3 cicliști au punctat în calificările pentru competiția supremă, care va avea loc vara viitoare în Japonia: Ede Molnar de la Dinamo-BikeXpert-Superbet, Vlad Dascălu de la Brujula Bike Racing Team și Lucian Logigan de la Scott Faresin Team.

Lupta a fost grea, dar lovitura de grație a dat-o Vlad Dascălu, acum legitimat în Spania și el plecat tot de la Dinamo-BikeXpert. Acesta a cucerit zilele trecute Mont Saint Anne, în Canada, titlul mondial la Mountain Bike sub 23 de ani și a consfințit calificarea echipei naționale la Jocurile Olimpice de la Tokio, după ce, în luna Iulie, a câștigat și titlul european (în Cehia la Brno).

Singura participare olimpică a unui ciclist român la această ramură datează din 2004, când Ovidiu Tudor Oprea a obținut locul 37 la JO de la Atena.

Vlad Dascălu și-a început participarea în competițiile majore în 2017 când a câștigat de 3 ori locul 5 în Cupa Mondială alături de Dinamo-BikeXpert și cu susținerea Superbet care l-a propulsat mai departe. O altă veste bună legată de Vlad a venit pe 8 Septembrie, de peste ocean, el câștigând și Cupa Mondială 2019.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.