Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

România conduce Maroc, scor 2-0, după victoriile lui Copil şi Ungur

07 apr. România conduce Maroc, scor 2-0, după victoriile lui Copil şi Ungur

România conduce Maroc, scor 2-0, în cadrul întâlnirii contând pentru turul al doilea al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis.

Marius Copil, locul 84 ATP, l-a învins pe Amine Ahouda, locul 699 ATP, scor 6-0, 6-1, în 39 de minute, în primul meci al întâlnirii.

Adrian Ungur (500 ATP) l-a învins pe Lamine Ouahab (572 ATP), scor 6-0, 7-6 (7/3), iar România conduce Marocul cu 2-0 în duelul de sâmbătă. O oră şi 17 minute a durat partida lui Ungur.

La meci au fost aproximativ 2000 de spectatori.

Sponsorul competiției, Pizza Guseppe de la Dr. Oetker, este alături de tricolori şi la întâlnirea România – Maroc. Compania Dr. Oetker sprijină de peste un deceniu performanţele tenisului românesc.

Duminică, Marius Copil şi Florin Mergea vor evolua la dublu cu Ahouda şi Ouahab. Apoi, Copil va evolua cu Ouahab, iar Ungur cu Ahouda.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.