Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

România a învins Maroc şi s-a calificat în turul trei al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa

08 apr. România a învins Maroc şi s-a calificat în turul trei al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa

Perechea Marius Copil/Florin Mergea a învins, duminică, scor 6-2, 6-1, cuplul Yassine Idmbarek/Lamine Ouahab, în al treilea meci al întâlnirii România – Maroc, de la Cluj-Napoca. Datorită acestui rezultat, România a câştigat confruntarea cu marocanii şi s-a calificat în turul trei al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis.

Sponsorul competiției, Pizza Guseppe de la Dr. Oetker, este alături de tricolori şi la întâlnirea România – Maroc. Compania Dr. Oetker sprijină de peste un deceniu performanţele tenisului românesc.

În primele două meciuri, disputate sâmbătă, Marius Copil l-a  învins cu 6-0, 6-1 pe Amine Ahouda, iar Adrian Ungur s-a impus cu 6-0, 7-6 (3) în faţa lui Lamine Ouahab.

Duminică mai sunt programate la Cluj-Napoca şi meciurile de simplu Marius Copil – Lamine Ouahab şi Adrian Ungur – Amine Ahouda.

În turul trei, România va întâlni, la 15 şi 16 septembrie, echipa care va câştiga confruntarea Polonia – Zimbabwe, care se desfăşoară la Sopot şi la care scorul general este 1-1.

Tags:
,
Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.