Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Omagiu adus lui Ion Oblemenco la 18 ani de la disparitia lui

02 sept. Omagiu adus lui Ion Oblemenco la 18 ani de la disparitia lui

Luni, 1 septembrie, s-au comemorat 18 ani de la disparitia golgheterului Stiintei, Ion Oblemenco. Timp de trei zile, in Complexul Sportiv care poartă numele Tunarului, s-a desasurat un turneu juvenil inchinat celui mai prolific marcator din istoria clubului, informeaza site-ul oficial al clubului, www.csuc.ro. O delegatie a Universitatii Craiova, formată din Nae Tilihoi, Costica Donose, Nicolae Negrila, alături de managerul Centrului de copii si juniori al clubului, Silviu Bogdan, au depus o coroana de flori si au aprins lumanari in amintirea Tunarului. Ion Oblemenco a castigat de patru ori titlul de golgheter al Romaniei, in sezoanele 1966-1967, 1969-1970, 1971-1972, 1972-1973. A marcat 170 de goluri in cele 272 de partide disputate in campionat pentru Stiinta, la care se adauga 4 reusite in 9 meciuri europene. A contribuit decisiv la castigarea Campionatului Romaniei in 1973-1974 si a Cupei Romaniei in 1976-1977. Ca antrenor, a castigat cu Universitatea campionatul in 1980 (secund al lui Valentin Stanescu), eventul campionat-cupa in 1981 (ca principal), iar in 1982 duce Stiinta, in premiera pentru echipele de club din Romania, in sferturile Cupei Campionilor Europeni. Ion Oblemenco a trecut in lumea celor drepti pe 1 septembrie 1996, la doar 51 de ani. Dumnezeu să-l odihneasca! ((foto: www.csuc.ro)

 

image

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.