Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Mircea Romascanu, antrenorul nationalei la turul ciclist al Sibiului

11 iul. Mircea Romascanu, antrenorul nationalei la turul ciclist al Sibiului

Mircea Romaşcanu a fost desemnat antrenorul echipei naţionale a României care va participa la ediţia a IV-a a Turului Ciclist al Sibiului, din perioada 17 – 20 iulie 2014. Decizia a fost luată de Colegiul central al antrenorilor, şi aprobată de Consiliul director al Federaţiei Române de Ciclism.

mr

(Foto: Mircea Romascanu alaturi de presedintele Federatiei Romane de Ciclism, Nicolae Plugaru)

Lotul naţional al României, antrenat de Mircea Romaşcanu este format din următorii sportivi:

-Zoltan Siposi – Dinamo Bucureşti;

-Daniel Crista – Bikexpert Bucureşti;

-Tamas Csicsaky – Master Ski and Bike Tg. Mureş;

-Valentin Pleşea – Petrolul Ploieşti;

-Adrian Niţu – Dinamo Bucureşti;

-Alexandru George Stancu – Bikexpert Bucureşti;

-Nicolae Ţintea – Petrolul Ploieşti.

mircea_romascanu_ciclism

Mircea Romaşcanu este una dintre figurile proeminente ale ciclismului autohton, multiplu campion naţional, câştigător al Turului României şi clasări excelente în Cursa Păcii. Turul Ciclist al Sibiului, ajuns la cea de-a patra ediţie, reuneşte la start 22 de echipe naţionale şi continentale, pentru MG Kvis Trevigiani din Italia, concurând şi Andrei Nechita, câştigător al Turului României în anul 2012, an în care a reprezentat România la Jocurile Olimpice de la Londra.Toate informaţiile legate de acest eveniment sunt disponibile la: www.ciclism.sibiu.ro.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.