Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Mihai Leu, printre câștigătorii primei etape a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop

08 apr. Mihai Leu, printre câștigătorii primei etape a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop

Campionul din 2003, Mihai Leu, și al său Ferrari 458 Challenge Evo s-au impus la clasa GT a competiției de la Râșnov

Primăvara a dat verde activităților în natură, iar sporturile cu motor au așteptat cu mare nerăbdare momentul startului.

În acest context, pe 6 și 7 aprilie Râșnovul a fost sub asediul bolizilor pentru că a început oficial sezonul 2019 al Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop.

Printre protagoniștii acestei prime etape montane s-a aflat Mihai Leu, cel care a dominat autoritar clasa GT.

La volanul unei super-mașini, Ferrari 458 Challenge Evo, fostul boxer a obținut locul 1, urmat la distanță mare de rivalii săi, Eduard Cozma și Florin Voicu. În clasamentul OPEN. Leu, care este sponsorizat și de Superbet, a ocupat locul 7, cu un timp puțin mai bun decât al lui Dani Oțil, vedeta de televiziune care a încheiat pe 8 la volanul unui Radical SR4.

Altfel, campion în clasamentul general al etapei de la Râșnov, prima a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop 2019, a fost Lucien  Hora, care a condus o Lola B99/50, pe doi s-au clasat Lucian Răduț și a sa Mitsubishi Lancer Evo 8,5, iar podiumul a fost închis de Silviu Dumitrescu, posesorul unei Osella PA21/E2.

Urmează etapa de Super-Rally pe străzile din Mangalia

A fost doar încălzirea pentru iubitorii din România ai acestui sport. Pe 11 și 12 mai va începe la malul mării și sezonul de Super-Rally, Mihai Leu și ceilalți piloți promițând deja să facă spectacol pe străzile din Mangalia. Apoi, întrecerile revin la munte pentru a doua și a treia etapă de Viteză în Coastă. Acestea se vor desfășura la Cheile Grădiștei, respectiv Poiana Brașov, în weekend-urile18-19 mai și 8-9 iunie.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.