Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Delegația României, la turneul de fotbal din cadrul Olimpiadei APSM din Moldova

11 apr. Delegația României, la turneul de fotbal din cadrul Olimpiadei APSM din Moldova

Selecţionata de fotbal a jurnaliștilor români a ocupat locul trei în cadrul turneului internațional European Media Cup, care a avut loc în anul 2014 la Centrul de pregătire a selecţionatelor Republicii Moldova din Vadu lui Vodă. Trofeul a fost ajudecat de selecţionata Republicii Moldova. România, care a teminat turneul neînvinsă, a obţinut două victorii şi un egal în grupă, 2-0 cu Rusia, 2-1 cu Polonia şi 1-1 cu Moldova și s-a impus în finala mică, cu Ucraina, după loviturile de pedeapsă (1-1, în urma timpului regulamentar de joc).

(Foto: iunie 2014, Vadu lui Vodă – Republica Modova. Premierea pentru locul 3 ocupat de jurnaliștii tricolori a fost efectuată de către Ministrul Sporturilor din Modova, Octavian Bodișteanu și de președintele Asociației Presei Sportive din Moldova, Eduard Ciobanu)

Acum, delegația României, care este sprijinită de Superbet, Alexandrion Group, Aqua Carpatica și kipa.ro (sponsor tehnic) a fost invitată la Chișinău, unde se desfășoară tradiționalul turneu de fotbal consacrat memoriei jurnalistului sportiv Boris Harcenco în cadrul Olimpiadei APSM .

Aici, conform tradiției prietenești dintre cele două naționale, jurnaliștii români vor disputa și o partidă demonstrativă în compania selecționatei ziariștilor din Republica Moldova înaintea finalei cupei presei la fotbal la Indoor Arena Events & Sports din Chișinău.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.