Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Castigatorii turneului Arges Cup Dr.Oetker

29 iul. Castigatorii turneului Arges Cup Dr.Oetker

arges media

Competiţia internaţională pentru juniori până în 16 ani, Arges Cup Dr.Oetker, organizată la Tenis Club Curtea de Argeş, şi-a stabilit câştigătorii. În finalele la simplu şi dublu, jucate în cadrul turneului, au urcat pe podium numai juniori romani.

Astfel, la meciurile de simplu fete, locul I a revenit lui Miriam Bulgaru, care a învins-o scor 6-3, 6-4, pe Oana Gavrilă. Locul I la băieţi a fost ocupat de Călin Manda, care l-a învins, scor 6-1, 6-0 pe Valentin Vanta. Dublul Alexandru Manole/ Valentin Vanta a învins în finala turneului, scor 6-4, 6-3, perechea Mihnea Bara/ Răzvan Bobleaga. Perechea Oana Gavrilă si Ioana Mânca a câştigat, scor 6-4, 5-7, 12-10, în faţa dublului Miriam Bulgaru/Andrada Surdeanu. Argeş Cup va fi urmat de turneul de calificări European Summer Cups Girls 16. Aflat la a treia ediţie consecutivă în România, competiţia este rundă de calificare a European Helvetie Cup 2013, feminin 16 ani. Acesta va debuta miercuri, 31 iulie 2013.

“Dr. Oetker România este sponsor principal al competițiilor Argeș Cup și Summer Cups, pentru al treilea an consecutiv, iar implicarea noastră în sprijinirea tenisul de câmp pentru juniori datează de peste 10 ani. Și în acest an, ne-am propus să aducem tenisul românesc în prim-plan pe scena europeană și sperăm că juniorii români să transforme oportunitatea într-o rampă de lansare internațională”, a declarat Ioan Cozma, director general Dr. Oetker România.
Sponsor principal al Arges Cup: Dr. Oetker România. Apa oficială a turneului: Aqua Carpatica. Promotor turneu: SCG – Smart Corporation Group. Sponsori: Euro Tehno Grup (Volkswagen, Audi şi Seat), Steinel, Karcher, Consiliul Judeţean Argeş, Primăria Municipiului Curtea de Argeş, Hidroserv, Annabella, Mistad, Lupa GPS, Posada SA, Păstrăvăria Bratioara, Avisat, Reveal Marketing Research, Asociaţia Română a Cărnii, Caroli, Raiffeisen Bank, Errea.
Argeş Cup va fi urmat de turneul de calificări European Summer Cups Girls 16, ediţia a treia, care este rundă de calificare a European Helvetie Cup 2013, feminin 16 ani.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.