Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Pianistul Nicolae Dumitru, in premiera la Londra

03 oct. Pianistul Nicolae Dumitru, in premiera la Londra

Pianistul Nicolae Dumitru va prezenta doua spectacole la Londra: in 5.10 la sediul ICR Londra, in belgrave Square, si pe 6.10 la St. James’s Piccadilly, informeaza TotCeeaCeEste.

Programul pe care Nicolae Dumitru il va prezenta publicului londonez se incadreaza in specificul promovat de pianist in tara si peste hotare: monospectacolul de interpretare muzicala impletita cu povestea improvizata. De data aceasta, o pledoarie in engleza. Pledoarie pentru muzica si cultura romaneasca.

Cele trei dintre piesele–impromptu de George Enescu – Melodie, Mazurk Melancholique si Appasionato – sunt ingemanate cu creatii de mare forta din repertoriul universal: Ballada nr. 1 de Frederic Chopin, Piesele op. 118 de Johannes Brahms si Variatiunile pe o tema de Corelli de Serghei Rahmaninov. Program extrem de dificil si de ofertant, cu vaste posibilitati de exprimare artistica si culturologica, atat de bine probate de-a lungul anilor de catre pianistul Nicolae Dumitru.

(de Teodor Chiriac)

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.