Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Sărbătoare la olteni

15 iul. Sărbătoare la olteni

Craiova se pregătește de festival. Poetul Adrian Păunescu este celebrat în cetatea Banilor într-un festival care îi poartă numele. Începând de vineri și până duminică, Primăria promite un week-end plin de poezie și folk. Festivalul începe vineri seară, la Muzeul de Artă din Craiova. Sâmbătă, de la ora 12,00 la Filarmonica Oltenia are loc ce-a de-a treia ediție a Concursului Internațional de Poezie „Adrian Păunescu“. Seara se încheie în acorduri de folk. ¬„Cenaclul Flacăra” va urca pe scena amplasată de la ora 19.00 în Piața Frații Buzești din Centrul Vechi. Duminică, doritorii pot merge la casa memorială a poetului de la Bârca. „Anul trecut a fost superb să vedem oameni trecuți de prima tinerețe stând până târziu în noapte, alături de tineri și ascultând muzica folk. Sperăm să avem aceeași imagine și anul acesta și îi așteptăm pe craioveni în număr cât mai mare”, a declarat Ionuț Pârvulescu, putător de cuvânt Primăria Craiova. Evenimentul se desfășoară sub egida Asociației „Craiova Capitală Culturală Europeană 2021”.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.