Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Sorescu în sclupturi

03 sept. Sorescu în sclupturi

Opt scluptori români, care lucrează în diverse ţări ale Europei, s-au adunat în urmă cu o lună la Craiova pentru a face opt lucrări ce îl au ca personaj central pe Marin Sorescu. După o lună de zile de muncă, oprele au fost expuse pe esplanada Teatrului “Marin Sorescu”.
Operele, inspirate din viaţa şi poezia lui Sorescu, vor fi lăsate pe esplanadă două săptamâni, timp în care craiovenii vor putea să le admire pe îndelete. Realizate din marmură de Vratsa, cele opt sculpuri vor fi apoi amplasate în cartiere Craiovei. “Am deja în vedere câteva locaţii pentru aceste opere de artă, dar aştept să vină şi craiovenii cu sugestii”, a declarat Lia Olguţa Vasilescu, primarul Craiovei. Sculptorii se află pentru a doua oară în Bănie, aici fiind organizată tabăra de sculptură “Drumuri Brâncuşiene”. Sculpurile realizate anul trecut şi-au găsit deja locul în sensuri giratorii sau parcuri din oraş.

 

 

 

image

 

 

image

 

image

 

 

 

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.