Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Craiova colorata

13 oct. Craiova colorata

Un stilou de șase metri înălțime și o pânză de două sute de metri pătrați au

făcut deliciul craiovenilor. Lângă cele două, au fost puse de Casa de Cultură

Traian Demetrescu din Craiova, multe pensule și tuburi de vopsea colorată,

pentru a îi provoca pe olteni să își exprime creativitatea. Bunici, nepoți, mai

tineri sau mai bătrâni, toți au intrat în joc și au lăsat mesaje mai mult sau mai

puțin artistice. “Prin această manifestare îl comemorăm pe Petrache Poenaru,

cel care a fost inventatorul stiloului și care a înființat Colegiul Carol I (n.r.

cel mai mare colegiu din Craiova). Suntem un oraș creativ și care acum

prinde culoare. Regret faptul că am crezut că două sute de metri pătrați de

pânză vor ajunge pentru ca toți cei care își doresc să se exprime în acest

fel. Se pare însă că sunt mai mulți doritori decât credeam noi”, a declarat

Cosmin Dragoste, directorul Casei de Cultură Traian Demetrescu Craiova.

Evenimentul s-a desfășurat prin Asociația Craiova Capitală Culturală

Europeană 2021 care are ca unic scop promovarea orașului în cursa pentru a

deveni capitala culturii în Europa.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.