Link-uri utile:

Clubul Media Business – https://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Unde găsim cel mai ieftin credit ipotecar?

01 iun. Unde găsim cel mai ieftin credit ipotecar?

Locuința este una dintre cele mai importante achiziții pe care le facem pe parcursul vieții și din păcate se numără și printre cele mai scumpe. Ați găsit casa potrivită dar nu aveți bani suficienți pentru a o achiziționa? Creditele ipotecare sar în ajutor și ne ajută să ne îndeplinim visul. Totul pentru un preț. Unde se găsește cel mai convenabil credit pentru locuință?

Deși ofertele de pe piață sunt multe, acest lucru nu numai că ne ajută, chiar din contră ne poate deruta în căutarea împrumutului mult dorit. Fiecare bancă își prezintă avantajele și ascunde costurile, iar în final decizia se îngreunează.

Cu siguranță cel mai important aspect atunci când vine vorba de un credit ipotecar, care va fi făcut pentru 20-30 de ani, este costul acestuia. Pe lângă dobândă, există multe alte comisioane de care trebuie ținut cont. Băncile nu au o ofertă unică de credit ipotecar pe care o dau tuturor clienților, ci personalizează în funcție de anumiți parametrii în care clienții se încadrează. Băncile sunt atente la istoricul dvs. de creditare, la venitul pe care îl aveți lunar, statutul civil etc. și la final acordă un scor și creează o ofertă de credit personalizată, dobânda și comisioanele fiind diferite, dar cuprinse între anumite valori.

Oferta pe care o auziți în reclame și o vedeți pe pliante este cazul cel mai bun, care nu va fi oferit marii majorități care va aplica. Pentru acea ofertă vor fi puține persoane eligibile, iar pentru majoritatea populației costurile vor fi mai mari. În acest context este greu ca să puteți decide singur care este cel mai ieftin împrumut ipotecar, fără a avea acces la modul de calcul al băncilor.

Deși dvs. personal nu puteți ajunge la o concluzie exactă, puteți folosi un instrument de comparație al ofertelor bazat pe algoritmul bancar. Astfel puteți compara creditele ipotecare de pe piață și să vedeți care va fi cel mai convenabil în funcție de suma și perioada pentru care îl doriți: https://rechinfinanciar.ro/credit-ipotecar/. Aceasta e cea mai rapidă și eficientă cale de a determina cel mai ieftin credit pentru locuință.

Ofertele din lista de mai sus sunt accesibile unui cetățean român obișnuit, fără datorii mari din trecut și cu un venit oficial demonstrabil. În cazul în care istoricul dvs. de creditare nu este tocmai bun, scorul dvs. de la biroul de credit poate afecta aceste oferte. Pentru asemenea cazuri speciale echipa Rechin Financiar vă poate calcula personalizat ofertele pentru care sunteți eligibil de pe piața din România. Serviciul de consultanță este complet gratuit și puteți beneficia de el oricând completând formularul de pe site: https://rechinfinanciar.ro/consultanta-credit-ipotecar/.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.