Link-uri utile:

Clubul Media Business – http://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Răzvan Marin, cel mai bun fotbalist al anului la Gala Fotbalului Românesc

05 dec. Răzvan Marin, cel mai bun fotbalist al anului la Gala Fotbalului Românesc

În cadrul Galei Fotbalului Românesc, care a avut loc la Soiree Exclusive Venue, premiul pentru cel mai bun portar a fost câştigat de Ionuţ Andrei Radu, cel mai bun atacant fiind desemnat Alexandru Mitriţă.

Premiul pentru cel mai bun arbitru i-a revenit lui Radu Petrescu, iar conducătorul anului a fost desemnat Laszlo Dioszegi, de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Fotbalistul cu cea mai spectaculoasă ascensiune în 2018 a fost desemnat Alexandru Cicâldău, ia cel mai bun tânăr fotbalist al anului 2018: Olimpiu Moruţan. Cel mai bun jucător străin în Liga I a fost desemnat Bogdan Planic, iar premiul pentru performanţa anului 2018 a revenit naţionalei under 21 a României.

Premiul de excelenţă pentru întreaga activitate i-a fost acordat lui Lucian Sănmărtean. Gala a inclus şi un moment dedicate lui Ilie Balaci, în care s-au prezentat imagini cu fostul mare component al Craiovei Maxima şi al echipei naţionale a României. Premiul Ilie Balaci i-a fost acordat lui Alexandru Mitriţă.

Iata lista completa a premiilor Galei Fotbalului Românesc:
Premiul “Ilie Balaci”: Alexandru Mitriță (CSU Craiova)
Portarul anului: Andrei Radu
Fundașul anului: Nicușor Bancu (CSU Craiova)
Mijlocașul anului: Dennis Man ( FCSB)
Atacantul anului: Alexandru Mitriță (CSU Craiova)
Antrenorul anului: Dan Petrescu
Fotbalistul anului: Răzvan Marin

Futsal: Savio Valadares
Fotbal Feminin: Teodora Meluță
Reporterul anului: Ortansa Cazacu
Emisiunea anului: “Top Interviuri” a lui Alexandru Săbău
Comentatorul anului: Dan Ștefănescu
Excelență ziarist: Lucian Oprea


Cartea anului: “100 – Poveștile nemuritoare ale fotbalului românesc” de Alin Buzărin și Cristian Costache
Excelență în arbitraj: Cristian Balaj

Excelență în fotbal: Mihai Stoichiță și Florin Cernat
Susținerea fotbalului: “Alexandrion Group și Fundația Alexandrion” – Valentin Popescu, director marketing sportiv Alexandrion Group


Cariera în sport: Alina Dumitru

Conducătorul anului: Laszlo Dioszegi (patron Sepsi Sf. Gheorghe)
Arbitrul anului: Radu Petrescu
Ascensiunea anului: Alex Cicâldău (Viitorul / CSU Craiova)
Tânărul anului: Olimpiu Moruțan (FCSB)
Stranierul anului: Bogdan Planici (FCSB)


Performanța anului: naționala de fotbal U21 pentru calificarea la EURO 2019.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.