Link-uri utile:

Clubul Media Business – http://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Castigatorii Oscarurilor 2014: „12 Years a Slave” – cel mai bun film al anului. Cate Blanchett si Matthew McConaughey – cei mai buni actori in roluri principale

13 mart. Castigatorii Oscarurilor 2014: „12 Years a Slave” – cel mai bun film al anului. Cate Blanchett si Matthew McConaughey – cei mai buni actori in roluri principale

Cea de-a 86-a gala a premiilor Oscar si-a desemnat luni dimineata castigatorii, la Dolby Theatre din Hollywood, Los Angeles. Printre marii castigatori ai Oscarurilor din acest an se numara „12 Years a Slave” – cel mai bun film, Cate Blanchett si Matthew McConaughey – cei mai buni actori in roluri principale, Alfonso Cuaron – cea mai buna regie pentru „Gravity”, Jared Leto si Lupita Nyong’o – cei mai buni actori in roluri secundare.

Lista completa a castigatorilor:

  • Cel mai bun film: „12 Years a Slave”
  • Cea mai buna actrita in rol principal: Cate Blanchett pentru „Blue Jasmine”.
  • Cel mai bun actor in rol principal: Matthew McConaughey („Dallas Buyers Club”).
  • Cea mai buna regie: Alfonso Cuaron pentru „Gravity”.
  • Premiul pentru cea mai buna regie artistica:  „Marele Gatsby”.
  • Cea mai buna actrita in rol secundar: Lupita Nyong’o („12 Years a Slave”).
  • Cel mai bun actor in rol secundar: Jared Leto („Dallas Buyers Club”).
  • Cel mai bun scenariu adaptat: „12 Years a Slave”.
  • Cel mai bun scenariu original: „Her”.
  • Cel mai bun lungmetraj de animatie: „Frozen”, de Chris Buck, Jennifer Lee si Peter Del Vecho.
  • Cel mai bun scurtmetraj animat: „Mr. Hublot” (Laurent Witz si Alexandre Espigares).
  • Cel mai bun scurtmetraj: „Helium”.
  • Cel mai bun scurtmetraj documentar: „The Lady in Number 6: Music Saved My Life”.
  • Cel mai bun film intr-o limba straina: „The Great Beauty”.
  • Cel mai bun documentar: „20 Feet from Stardom”.
  • Cea mai buna coloana sonora: „Gravity”.
  • Cel mai bun cantec original: „Let it go” („Frozen”).
  • Cele mai bune efecte speciale: „Gravity”.
  • Cel mai bun montaj: „Gravity”.
  • Cea mai buna imagine: „Gravity”.
  • Cel mai bun mixaj de sunet si cel mai bun montaj de sunet:„Gravity”.
  • Cele mai bune costume: „Marele Gatsby”.
  • Cel mai bun machiaj/ cea mai buna coafura: „Dallas Buyers Club”

foto:blog.timesunion.com

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.