Link-uri utile:

Clubul Media Business – http://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Spectacol caritabil cu Mircea Baniciu şi pianistul Nicolae Dumitru

06 iun. Spectacol caritabil cu Mircea Baniciu şi pianistul Nicolae Dumitru

Asociaţia Autism, Terapie, Sport şi Arte Argeş, în colaborare cu Teatrul Al. Davila, Consiliul Judeţean şi Rotary Club Piteşti au organizat un spectacol caritabil pentru susţinerea copiilor speciali din cadrul asociaţiei. Evenimentul a avea loc joi, 4 iunie, de la ora 19.00, la Teatrul Al. Davila, din Piteşti. Spectacolul a fost susţinut de Mircea Baniciu şi de pianistul Nicolae Dumitru. Evenimentul este o premieră absolută în România. Întîlnirea şlagărelor cunoscute şi iubite de zeci de ani cu improvizaţia de pian este un concept cu totul nou, în care două filoane aparent complet diferite au venit să se îmbogăţească unul pe celălalt. În deschidere a cîntat un tînăr pianist din Argeş, numit Vlad Constantin Boian, care prin gestul său vine în sprijinul copiilor autişti din cadrul Asociaţiei Autism, Terapie, Sport şi Arte Argeş. Mircea Baniciu a interpretat dintre piesele sale cele mai cunoscute, „Tristeţi provinciale2“, „Întoarcerea la Orient“, „Dealul cu dor“, „Început de drum“, „Rînduri pentru păsările călătoare“, „Vara la ţară“, „Eşarfă în dar“, „Cu tine în gînd“, „Cîntecul ceasornicarului“, „Amintire“. Acestea vor fi unite prin punţi de improvizaţie pianistică de către Nicolae Dumitru. Astfel, a avut loc nu numai un dialog inedit între două lumi muzicale diferite, ce vin să se completeze şi îmbogăţească una pe cealaltă, ci asistăm şi la apariţia unei adevărate simfonii folk. Prezentatorul evenimentului a fost cunoscutul actor Florin Dumitru.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.