Link-uri utile:

Clubul Media Business – http://clubulmedia.ro/

Vlogul Elenei Chiriac – https://elennaq.com/

Blogul lui Romeo Chiriac – https://chiromelu.blogspot.com/

Sport Magazin – https://sportm.ro/

Sport Profit – https://sportprofit.ro/

Super Profit – http://superprofit.ro/

Tot Ceea Ce Este – http://totceeaceeste.ro/

Observator Culinar – https://observatorculinar.ro/

Revista Succes – https://asociatiasucces.ro/revista/

Asociatia Succes in Educatie si Sport – https://asociatiasucces.ro/

Succes Grup – https://succes-grup.ro/

Business Lounge – https://thebusinesslounge.ro/

TTT Labs – https://tttlabs.ro/

 

 

Dr. Oetker prăjiturește și decorează alături de adolescenții din SOS Satele Copiilor România

09 dec. Dr. Oetker prăjiturește și decorează alături de adolescenții din SOS Satele Copiilor România

Adolescenții și copiii aflați în grija organizației SOS Satele Copiilor România au pregătit, in prag de sărbătoare, o mulțime de biscuiți deliciosi și frumos decorați. Dr.Oetker a organizat un atelier de prăjiturit pentru cei 11 tineri ce locuiesc în Satul SOS din București al organizației și i-a îndemnat să-și folosească imaginația pentru a-și crea propriile delicii.

În cadrul cald de la Chef Parade, copiii au făcut aluatul, au copt și au decorat biscuiți pe care să-i poată așeza în bradul de Crăciun. Chiar dacă românii obișnuiesc să așeze bomboane în brad în așteptarea lui Moș Crăciun, noile Ornamente de 30g de la Dr.Oetker au oferit alternativa dulciurilor de casă pentru decorurile de sărbători. Fiind una dintre cele mai creative activități, coacerea și decorarea biscuiților este mereu atractivă pentru copii, implicând joaca, imaginația și punând în valoare unicitatea fiecăruia. Astfel, cu mic, cu mare, copiii au devenit rapid interesați de provocare și au întrecut așteptările prin creațiile lor demne de mândrie. Amalia are 9 ani și a mai participat la alte acțiuni ale Dr.Oetker pentru SOS Satele Copiilor România, de fiecare dată cu entuziasm și veselie. Se bucură că “a mai gătit și ea”, chiar dacă ajută la bucatarie ori de cate ori este nevoie, iar aluatul ei de biscuiți s-a transformat în cel mai iubit personaj al iernii: “L-am făcut pe Moș Crăciun!” a răspuns Amalia când a fost întrebată ce i-a plăcut cel mai mult în cadrul evenimentului. Ștefan de 15 ani este elev la Școala profesională de bucătari și a fost foarte încântat că a avut posibilitatea să aplice concret ce a învățat la școală. Sara Maria are 6 ani și a participat la realizarea tuturor biscuiților observând cu ochi mari și albaștri fiecare mișcare. Alți doi băieți de liceu au realizat o glazură delicioasă și au avut mereu grijă să guste din fiecare ingredient pentru a fi siguri că n-au greșit nimic. La final toți au decorat cu precizie și inspirație biscuiții copți de propriile mâini, cu siguranță suficienți și pentru a mânca, și pentru a împodobi bradul.

Niciun comentariu

Sorry, the comment form is closed at this time.